Google Arama Ağı Reklamı Nedir?

AdWords’e bağlı olan arama ağı reklamcılığı, Google kapsamında ve Google iş ortakları doğrultusunda yayınlanan reklamlara verilen isimdir. Websitenizi, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi en doğru hedef kitlesine, doğru yerde ve doğru zamanda tanıtmanızı sağlar. Google Adwords paneli üzerinden anahtar kelime grupları ve bu gruplar üzerinden oluşturulan dijital reklam kampanyalarıyla arama ağı üzerinden potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Oluşturduğunuz kampanyalar hedeflenen anahtar kelimeler doğrultusunda sayfaların en başında yer alabilir ve arama esnasında ihtiyacı olan kullanıcılara direkt olarak hizmet vermenize olanak sağlar.

Arama Ağı Reklamlarınız, Google arama sayfasında çeşitli yerlerde, Google haritalar kısmında ve Google alışveriş reklamları arasında yer alır. Dijital pazarlama alanında varlık göstermek ve yeni kullanıcılara ulaşmak için Google Adwords programıyla internet reklamları yayınlamanız yeterlidir. Google Adwords ile internet reklamlarınızı tam olarak istediğiniz insanlara gösterebilirsiniz. Google Arama Ağı Reklamlarının bir diğer özelliği ise, reklamlarınız sadece tıklama aldığı zaman harcama yaparsınız. Geçersiz tıklamalar sonucu Google tarafından tespit edilir ve bütçeniz buna göre tekrar düzenlenir.

Google’ın sunduğu online reklamcılık programıyla hizmetlerinizi kazanca dönüştürebilir ve işletmenizi geliştirebilirsiniz. Dijital reklamlarınızı oluşturmanızı sağlayan Google Adwords  paneli  etkili bir reklam kampanyası oluşturmanız için gerekli  donanımlara sahiptir. Aynı zamanda Google Analytics hesaplarınızı arama ağı reklamlarınıza bağlayarak dijital pazarlama alanında ne kadar ilerlediğinizi de takip edebilirsiniz.

Dijital pazarlama alanında büyükten küçüğe birçok işletme için büyük ölçüde yarar sağlayan Google reklamlarından Google Arama Ağı Reklamları bu resmin sadece ufak bir parçası. Bu mecrada öne çıkmak ve dijital pazarlamanın avantajlarından yararlanmak için Google’ın sunduğu bu hizmetlerden yararlanmak yapmanız gereken adımlardan bir tanesidir.

 

Arama Ağı Reklamını Maddeler Halinde Açıklayacak Olursak;

  • Yaptığınız işi ve/veya hizmeti arayanların sizi en kısa yoldan bulmasını sağlayan sistemdir.
  • Müşteriniz, sektörünüz ile ilgili arama yapar,
  • Arama sonuçlarında sizi görür,
  • Dikkat çekici reklamınız sayesinde tıklar ve sitenize gider,
  • Google Adwords reklamlarınıza tıklandığı zaman ödeme yaparsınız,
  • Tıklamalar, bilgisayar IP kontrollü olduğundan geçersiz tıklama yapılamaz,
  • Ayrıca AdWords reklamların en önemli özelliklerinden biri de tüm faaliyetlerin raporlanabilir olmasıdır.
  • Siz de Google Adwords ile arama sonuçlarında üst sıraya çıkmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.