Google Görüntülü Reklam Ağı Nedir?

Google, Arama Ağı Reklamları ek olarak Görüntülü Reklam yayınlama seçeneği ile de işletmeniz için ciddi avantajlar sağlayan bir reklam türüdür. Google Görüntülü Reklamlar dört farklı şekilde kullanıcılara ulaşır; Gmail içerisine yerleştirilen görseller, Banner olarak farklı sitelere yerleştirilen görseller, Uygulamalarda çıkan görseller şeklinde ve son olarak da başlık, metin satırı ve URL’den oluşmak üzere metin şeklide görünebilir.

Resim kullanılarak ve metinle desteklenerek oluşturulan bu dijital reklam kampanyaları aktif olarak arama yapmayan kullanıcılara farklı yerleşimlerde gösterilerek marka bilinirliğini ciddi ölçüde arttırmaya yarayan bir reklam yöntemidir. En büyükgörüntülü arama ağlarından biri olan Google Görüntülü Arama Ağı, Gmail ve Youtube da dahil olmak üzere reklamlarınızı milyonlarca site ve uygulama içerisinde göstermenizi sağlar. Görüntülü Reklamcılığı kullanarak dünyadaki internet kullanıcılarının %90’ına kolaylıkla ulaşabilrsiniz.

Google Görüntülü Arama Ağı Reklamları duyarlı reklamlar, interaktif reklamlar, görsel veya video reklamları gibi farklı şekillerde kullanıcıların karşısına çıkabilir. Google Adwords paneli üzerinden oluşturacağınız kampanyalarla geliştirilmiş hedeflemeler yapabilirsiniz. Bu reklam türlerinde reklamlarını görüntülendiği zaman ücret ödemezsiniz, tıklandığı zaman ödersiniz.