Youtube Reklamları Nedir?

Google, Youtube’da reklamlarınızın görünmesi için size olanak sağlıyor. Google Görüntülü Reklam Ağı ile Youtube’da belirlediğiniz hedeflemeye göre dijital reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra milyonların izlediği videoların önlerinde belirlenen saniye limitine uygun olarak reklamlarınızı video şeklinde izleyicilere sunabilirsiniz.

Youtube’da sadece video reklamlarınız izlendiğinde para ödersiniz; yerleştirmeler ve ilk 5 saniye reklamınızın görüntülenmesi ücretsizdir. Bir kullanıcı reklamınızın en az 30 saniyesini izlerse o zaman belirlenen bütçe üzerinden bir gideriniz oluşur. Böylece 30 saniyenin altında kalan izlemelerde hem markanızı kullanıcılara göstermiş hem de bunun için para ödememiş olursunuz.

Ayrıca bu reklamları mobil uyumlu yaparak birden çok cihaz kullanıcısına da hitap edebilirsiniz. Tamamen sizin belirlediğiniz hedef kitlelerine, hizmet veya ürününüz ile ilgilendiğini düşündüğünüz insanların izlediği videoların öncesine yerleştirme yaparak geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Youtube Reklamı Size Neler Kazandırabilir?

  • Dünya’nın en büyük 2. arama motoru olan Youtube ile hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayan sistemdir.
  • Youtube reklamları ile belirlediğiniz kategorilerde aranan videolardan önce ve Youtube reklam alanlarında kitlenize ulaşabilirsiniz.
  • Reklamınız izlendiğinde para ödersiniz.
  • Youtube reklamlarında, kitleniz reklamınızın en az %90’lık kısmını izlediğinde ödeme yaparsınız.
  • Bu sayede sadece sizin hizmet ve ürünlerinize ilgi duyan bir kitleye ulaşmış ve yeni müşteriler kazanmış olursunuz.