Yandex Reklam

Yandex Harita Kaydı

Akıllı telefonların kullanımı artmasıyla Google haritalarının önemi artmıştır. Artık neredeyse her Google aramasında karşımıza harita çıkmaktadır. Bu haritalar sayesinde müşterileriniz firmanıza lokasyon olarak daha çabuk ulaşmasını sağlayabiliriz. Aynı zamanda Yandex rekabet sebebiyle Google ile birlikte benzer hizmetleri veriyor. Biliyorsunuz ki navigasyon uygulamaları arasında en popüler olan Yandex’e ait. Aramalarda üst sıralarda yer alabilmek için Yandex’e işletmenizi eklemeniz gerekmektedir. İşte tam bu sırada Medya Kabilesi anahtar teslim sosyal medya kurulumu hizmeti devreye giriyor. Kurumsal Sosyal Medya oluşturma ve dizaynını sizin adınıza biz en uygun ve düzenli biçimde gerçekleştiriyoruz.

Yandex Harita Kaydını Neden Yaptırmalıyım?

  • Yandex’un hizmeti olan harita kaydı ile Yandex aramalrında ilk sayfaya çıkabilmek için yaptırmalısınız.
  • Müşterileriniz firmanızı daha kolay bulabilmesi için yaptırmalısınız. Akıllı telefonlarda Yandex haritalarında konumunuzu aratılarak bulabilirler.
  • Yandex haritaları, Yandex gözünde değerinizi arttırır. Bu nedenle de Seo katkısı da vardır.
  • Sitenizi Yandex haritalarına eklediyseniz, Adwords reklamlarınızda konum işaretleme yapabilme şansı vermektedir.

Yandex Harita Kaydı Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Medya Kabilesi olarak Yandex harita kayıt işlemini bünyeminde hemen yapılmaktadır. Yandex harita başburusu yapanken, gmail hesabı ve firmanızın iletişim bilgileri gerekmektedir. Kayıt başvurusunu doğrulamanın 5 yöntemi bulunmaktadır. Bunlar;

1- Posta Kartıyla Doğrulama

Başvuru yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde Yandex’dan gelen kod ile harita aktif edilmektedir. Bazen kod tarafınıza ulaşmadığında Yandex ile iletişime geçip haritayı aktif ettiriyoruz.

2- Telefonla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)

Yandex tarafından aranıp kod verilmektedir. Kod ile haritayı aktif ettiten sonra haritanız hemen aktif olacaktır. Telefonla doğrulama tüm işletmeler için kullanılabilir bir seçenek değildir. Doğrulama işlemi sırasında bu seçeneği görmezseniz başka bir doğrulama yöntemini deneyin.

3- E-postayla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)

Yandex tarafından mail adresinize kod gelmektedir. Kod ile haritayı aktif ettiten sonra haritanız hemen aktif olacaktır. E-postayla doğrulama tüm işletmeler için kullanılabilir bir seçenek değildir. Doğrulama işlemi sırasında bu seçeneği görmezseniz başka bir doğrulama yöntemini deneyin.

4- Anında Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)

Firmanızın web sitesini Yandex Webmaster ile önceden doğruladıysanız, firmanızın haritasını yönetmeniz için gerekli doğrulama işleminin anında yapılma olasılığı da vardır. Bazı işletme kategorilerinin anında doğrulama için uygun olmayabileceğini unutmayın.

5- Toplu Doğrulama (10’dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir)

Aynı firmaya ait 10’dan fazla şube varsa, haritalarını tek seferde ekleme fırsatı vermektedir. Yandex My Business Konumları ile doğrulama için uygun bir firma olabilirsiniz.

Yandex Harita Kaydı İle Nerelerde Çıkarım?

  • Yandex’da yapılan sektörel aramalarda,
  • Yandex harita (Adres) aramalarında,
  • Navigasyon cihazlarında,

Not: Yukarıdaki kriterlerin gerçekleşmesi Yandex tarafından onaylanması sonucunda olmaktadır. Bize düşen görev açılan haritayı aktif bir şekilde yönetmektir.